Борщагівка і стереотипи

Якось я спілкувався з директором одного мистецького кафе, він розповідав, що планує відкрити ще пару таких і думав над місцем.

–      То зверни увагу на Святошинський район. На Борщагівку, наприклад. Там з гарними закладами – проблеми, а мистецьких кафе взагалі немає, – сказав йому я, гадаючи, що даю цінну пораду.

–      Там дефіціт з публікою, – він відповів.

Ви напевне вже зустрічали цей стереотип, що наче на Борщагівці багато гопніків, наркоманів, бидла. З часом цей стереотип  зменшується, але ще не зник. Звісно, всяке буває. Стереотипи діють, я навіть серед некиян зустрічав негативне ставлення до Борщагівки. Тобто для когось Борщагівка це непрестижно, чи навіть страшно.

Я думав над тим, що варто було б змінити, щоб нівелювати цей стереотип. Навіщо? – можете спитати, з часом він все одно розвіється, Київ розришиться за Кільцеву дорогу, поглине Вишневе, а потім і Боярку, Борщагівка буде вважатись престижним районом, майже центром. Так, це може статись в далекому майбутньому. Але задумавшись, я зрозумів, що на Борщагівці мало культурних та цікавих місць. Я не маю на увазі музеї, пам’ятники, бібліотеки, а навіть молодіжних мистецьких центрів, кафе, кінозалів. Тому більшість проводить час вдома, в центрі або в інших районах.

Ви можете зауважити, що спальний район і має таким бути. Але Оболонь, наприклад, виглядає зовсім по-іншому.

Тому я думаю, що треба створювати нові культурні заклади, які стануть популярні не тілки на Борщагівці, а й в усьому Києві, спонукатимуть інших киян відкривати для себе Борщагівку.

Розповісти в соц.мережах

15. August 2012 by Андрій
Categories: Програмні статті | 3 comments

Comments (3)

  1. Слушно, Борщагівка має спотворений імідж, частково заслужений, якраз відсутністю культурної інфраструктури. Можна скептикам називати імена, як футболіст і тренер Михайличенко, політик Головатий, художники, музиканти, танцюристи, співаки – дуже багато ігтелігентної і творчої публіки, які заслуговують на цивілізований відпочинок… можливо почати потрібно з веб сторінки якк б об’єднувала таку місцеву тусовку? Просто щгб поукзати скептикам ресурс і об’єднати на початку віртуальнг.

  2. Так, згодна, що Андрій підняв дуже слушну тему!

  3. 1. stvority muzeji: chjogo zavgodno. jak w berlini.
    2. stvority art kafe.

Leave a Reply