Ефект Метелика

Вперше за 10 років в Україні відбуватимуться вибори за змішаною системою, половина Верховної Ради (225 депутатів) складатиметься з представників округів. Скільки з цих представників одразу увійдуть до фракції провладної або опозиційної партії – важко сказати. Зате принаймні ця система дає шанс потрапити до Верховної Ради новим людям, які хочуть представляти свій регіон, своє місто, а не стрибати по фракціям та вести закулісні інтриги.

Я вважаю, що багатьох “прохідних” кандидатів чекають сюрпризи. Вони думають, що ресурс їм забезпечить перемогу. Нехай ресурс їм вже надав певну фору, але це нічого не означає. 10 років тому – все було інакше. Тоді ще не були так поширені мобільний зв’язок та інтернет. Тоді при владі ще був Кучма. 10 років – це маленький термін для держави, але великий термін для життя конкретної людини…

Скільки людей померло, нароодилось, отримало право голосу, виїхало, приїхало… Старі симпатії зникли, а нові ще не утвердились. Саме зараз час йти до Верховної Ради новим людям, це я казав багатьом своїм однодумцям по всій Україні. На жаль більшість з них відкинуло одразу таку ідею, і навіть не через грошові витрати, а через невпевненість. Але впевненість в собі – це така риса, яку можна розвинути. Найголовніше мати готовність до цього та бажання.

Згадайте помаранчеву революцію. В цьому записі я не аналізуватиму її роль і її сенс, але згадайте ту готовність з якою люди виходили на вулиці, лишали роботу, навчання, оселю. Тоді в них було відчуття того, що відбуваються важливі події, а все інше в порівнянні з ними – дріб’язкова метушня буденного життя. Невже зараз люди менше прагнуть змін? Чи то вже пройдений етап і цим нічого не змінити? Але найменше що ви можете зробити – це віддати свій голос за нормального кандидата. Треба позбутися нав’язуваної думки про прохідних кандидатів. Я цілком вірю, що може відбутись ефект метелика: маленький хрестик, поставлений бабусею може призвести до появи нового політика в Українській Державі…

Розповісти в соц.мережах

16. August 2012 by Андрій
Categories: Щоденник кандидата | 1 comment

One Comment

  1. Нажаль соц мережі самі по собі, Інтернет мало вплинуть на ці вибори. Інформаційні потоки, тренди дуже слабо локалізовані, піпл хаває російські серіали, газети. Інформавційна проблема, відсутність інфомраційної політики в країні як такої найбільше проблема суспільства, насправді.

Leave a Reply