Концерти в Органному Залі
Щодо концертів класичної музики, то немає такого місця, яке б мені подобалось більше ніж Національний будинок Органної та Камерної музики, Миколаївський Костьол на Великій Васильківській 77. Я дуже часто туди ходив, особливо в студентські роки. Як зараз пам’ятаю – квиток коштував 10 гривень, але як студент я проходив за 5. Персонал, який працював в Костьолі вже знав мене в обличчя, і особливо зворушувало те, що декілька разів мене пускали безкоштовно. Зараз це дивно звучить, але тоді в 2003-2005 роках 5 гривень для мене мали значення, це були зовсім інші 5 гривень ніж зараз. Ірина Калиновська, Валерія Балаховська, Володимир Кошуба – були (і є) моїми улюбленими органістами. Музичний репертуар за весь цей час був дуже різноманітним, але найкращі речі постійно повторювали. Не тільки “Токату і Фугу” Баха, а й найкращі мелодії Франка, Альбіноні, Моцарта.
Загалом органні концерті там я відвідав десь з пів сотнею людей, але майже ніколи ні з ким повторно. Тому більшу частину концертів я відвідав самостійно, часто приймаючи рішення піти на концерт в останній момент. Я просто пам’ятав, що в Костьолі майже щодня (крім неділі) на 19:30 якийсь цікавий концерт. Звісно, найбільше мені подобалась саме органна музика, але іноді я потрапляв на виступи ансамблю ім.Бориса Лятошинського, або виступи окремих музикантів.
Для мене Костьол – це найкраще місце, де можна слухати класичну музику. Це не тільки тому, що архітектура впливає на сприйняття музики, я бував в багатьох інших Костьолах, наприклад слухав органну музику в Ялті. В більшості концертних залах світло, багато людей і метушні. Але іноді не хочеться бачити людей, зустрічати випадково знайомих, хочеться просто послухати музику. Костьол – це саме те місце, одяг в гардероб часто не здають (через прохолодну температуру), місця розташовані максимально комфортно для індивідуального сприйняття музики. Якщо згадати героя “Степового вовка” Гессе і те, що він відчував дискомфорт від того, що змушений ділити музику з багатьма іншими, то Костьол – це те місце, де таке відчуття буде мінімальним.
В Будинку Органної Музики ви можете послухати як загально-відомих класиків, як Бах, Гендель, Моцарт, Вівальді, Чайковський, так і український класиків (Бортнянський, Березовський) та багатьох інших композиторів. Часто буваю гості з-за кордону, тому програму треба постійно переглядати.
Чому я все це пишу? Тому, що якщо у вас є хоч якась любов до класичної музики – я раджу вам відвідати ці концерти. Я дивився програму на лютий – там багато цікавого.