Підсумки 2014 Року

kremlin Початок 2014 року Україна зустріла Майданом. Тоді багато хто їхав на Майдан (особливо ті, хто не міг бути на Майдані раніше через роботу), дехто їхав з Майдану по своїх довімках відпочити на декілька днів. Багато політиків святкували Новий Рік та Різдво на Майдані. Тоді ще не було зрозуміло чим все закінчиться. Інтуїтивно складалось враження, що будуть політичні домовленості. І справді, Януковичу було б достатньо відправити у відставку міністра МВС та декілька посадових осіб – і активне політичне протистояння можна було б перенести до президентських виборів 2015. Тоді ми ще не знали, що будуть “закони” 16 січня, Грушевського, розстріл майданівців, а потім окупація Криму, війна з терористами та Росією…

Безперечно 2014 рік – найдраматичніший рік, як в новітній історії України так і в житті кожного українця. Це рік втрат і нових досягнень. Багато людей остаточно втратили ілюзії, що Росія – стратегічний союзник, а росіяни – братній народ. Розвіялись ілюзії щодо недоторканості кордонів, непохитності міжнародних договорів (як приклад – Будапештський меморандум) та готовності інших країн допомагати чимось більшим ніж “глибокою стурбованістю”.

2014 рік в світі характеризується збільшенням геополітичної та економічної кризи, зростанням тероризму (не дарма до списку Global Thinkers журналу Foreign Policy Путін, Дугін та Бородай увійшли в категорію “Пропагандисти” (The Agitators) разом з лідерами терористів Сирії, Боко Харам та фінансистами “джихаду”). Війна України з Росією та її сателітами-терористами – це ніщо інше, як цивілізаційна війна європейської нації з новими нео-більшовицькими ордами. За нами – правда, але неосвіченої орди, бидла – завжди більше кількістно. Росія – сильніше України зараз, але за бандитське захоплення Криму і підтримку терористів – і вона змушена платити погіршенням економічної ситуації, падінням свого іміджу, зростом сепаратистських тенденцій та конфліктів на своїй території. Тому 2015 рік – має стати для Росії новим роком криз та великим кроком до розпаду і занепаду, а для України – роком економічного та політичного піднесення.

Результати виборів (президентських, парламентських, київських) 2014 року – не надто оптимістичні. Ще занадто великий вплив має політична реклама, підтримка олігархів, гроші, уміння “старих” політиків маніпулювати недосконалістю українського законодавства, тощо. Націоналісти – творці Революції Гідності та основа військових батальонів – у Верховній Раді представлені лише мажоритарщиками, перемогли ліберали, які перебрали гасла у “Свободи” та в Майдану загалом. З іншого боку 2014 рік став роком соціальних ліфтів. Чимало людей потрапили в велику політику без великих грошей, без родинних зв’язків… і.. навіть без великих досягнень. Ще рано робити оцінку, я думаю в будь-якому разі вони працюватимуть не гірше за старих бюрократів.

Якщо політикою я активно цікавлюсь десь з 2003 року, та в тій чи іншій мірі з того часу займався міжнародною тематикою, але під час Майдану (і після нього) мені довелось бути присутнім на числених міжнародних зустрічах, в якості перекладача, консультанта, організатора, помічника депутата. Окрім зустрічей з провідними політиками, відбулось дуже багато зустрічей з іноземними журналістами різних країн, а також волонтерами, дослідниками, і просто друзями України.

В 2015 році я планую ще більше займатись геополітикою, міжнародною діяльністю, лобізмом України в світі, боротьбою з російською пропагандою, розвитком ідеї Балто-Чорноморського Проекту та іншою діяльністю спрямованою на зміцнення та перемогу України. Запрошую всіх бажаючих до співпраці!

Мир Вам! Слава Україні!

Розповісти в соц.мережах

31. December 2014 by Андрій
Categories: Політичне | Leave a comment

Leave a Reply