Про прохідних кандидатів та соціологію

андрій волошин

Моє ставлення до соціологічних опитувань неоднозначне, я не довіряю їм, як дехто, але в той же час не вважаю всіх їх поголовно продажними та заказушними. Але скільки я не намагався знайти адекватних соціологічних досліджень по мажоритарці – їх немає. По партіях є, а в округах, таке враження, що їх особливо не проводили.

Зазвичай, ті хто аналізують округи – згадують про двох кандидатів. Але я хочу закликати і виборців, і всіх читачів – не вестись на нав’язувану думку, що є лише один, або максимум – 2 прохідних кандидатів. Спілкуючись з виборцями, ще починаючи з літа і до сьогоднішнього дня, – я бачу, що більшість з них не визначилась, за кого голосувати.  Звісно, я не встигну і ніяк би не встиг поспілкуватись з усіма. Але ті сотні, з якими я поговорив, – це достатня кількість (достатня вибірка, якщо казати статистичним терміном).

І багато виборців казали, що підтримають мене. І молодь, і старші люди, і бабусі. В мене немає підстав їм не вірити. В мене нема підстав думати, що вони передумають, або продадуть свій голос за гречку. Саме тому я впевнений в своїй перемозі.

І наостанок наведу діалог з одним своїм знайомим. Цей приклад добре ілюструє психологію частини виборців, а також те, як вона може мінятись.

Я: Привіт. Проголосуєте за мене?
Іван: ні, Андрію, не проголосую
Я: чому?))
Іван: Нам, політологам, відомий т.зв. “ефект мажоритраної виборчої системи”: характер виборчої боротьби такий, що електорат голосує за потенційно найсильнішого або принаймні другого по силі кандидата 
Я: а я не вважаю, що обов’язково має бути 2 кандидати
Іван: я теж не вважаю, але до таких наслідків приводить мажоритарна виборча система, якщо її довго і планомірно застосовувати, тому я її не люблю 

Іван: про мажоритарщиків я насправді ще серйозно думаю, розглядаю біографії, думаю, ким він потім стане в Раді…
Я: а де розглядаєш? в неті? чи вже розвісили по дільницям інфу?
Іван: та ні, я в неті шукаю
Я: от наш округ – там є всі http://nbnews.com.ua/vybory-2012/okrug/219/
Так що лідирую я, переможу або я або Хабібуллін, два кандидати основні))
Іван: хм, це може змінити мій вибір 🙂

Жарти-жартами, але справді, якщо я лідирую і в інтернеті (а в Києві найбільша кількість інтернет-користувачів) і, згідно зі своїх розмов, на вулиці – чому мені сумніватись в своїй перемозі? Я вірю в Ваш вибір! Вірю в краще майбутнє для України!

Розповісти в соц.мережах

20. October 2012 by Андрій
Categories: Вибори 2012 | Leave a comment

Leave a Reply