Зменшити бюрократію

Якщо за даних умов бюрократію не можна ліквідувати, то її потрібно принаймні зменшити. Я чув і читав, що зараз відбувається з видачею закордонних паспортів, і сам пам’ятаю, наскільки було виснажливо зробити закордонний паспорт. Але не тільки це.

Коли виповняється 25 років – треба вклеїти в паспорт нову фотографію, якщо цього не зробиш протягом 30 днів – то паспорт вважається недійсним. Відповідні відділи у ЖРЕПах працюють 2-3 дні на тиждень, тому там такі черги, що їх складно вистояти навіть молодій людині. Я, наприклад, через відрядження по роботі прострочив цей термін, і мене направили в паспортний стіл, щоб взяти квитанцію для штрафу. Потім сплатити штраф, поїхати знову в ЖРЕП, і потім знову в паспортний стіл забирати паспорт. Цей процес дуже виснажливий і неприємний. Фактично треба відпрошуватись з роботи, витрачати цілих 2-3 дні лише для того, щоб виконати невелику бюрократичну процедуру. Чи варто сказати, що люди могли б продуктивніше використати час, а не простоювати в черзі, коли в коридорі такий натовп, що й поворухнутись важко. Хамство працівників – також факт відомий. Мені, наприклад, нахамила секретарка, вже літня жінка, коли я вирішив піти до начальника паспортного столу, щоб з’ясувати, в чому ж річ. Так часто буває – чим нижча посада в бюрократа – тим нахабнішим він або вона є в спілкуванні.

Вихід є – скоротити всі непотрібні бюрократичні посади. Електронізувати весь процес. Звісно, й паперові архіви варто зберігати, але треба мінімізувати час очікування та звертання. Щоб дізнатись необхідну інформацію – має бути достатньо зайти на сайт, вибрати в онлайн режимі потрібний час і прийти рівно хвилина в хвилину, і, за хвилину вирішивши питання, йти у своїх справах, а не під’їжджати, шукати на стендах інформацію, не дзвонити по 5-10 разів по тому самому номеру, не псувати нерви собі і тому ж самому бюрократу.

Бюрократи не продукують ніяких потрібних товарів та послуг, вони просто допомагають функціонувати системі. Так чому б не зробити їх роботу ефективнішою за допомогою здорового глузду та Інтернету? Звісно, якщо скоротити бюрократичний апарат – комусь це буде неприємно. Але є й багато інших робіт, на які можна перекваліфікувати бюрократів, а кошти на їх утримування використати ефективніше.

Розповісти в соц.мережах

28. August 2012 by Андрій
Categories: Програмні статті | 1 comment

One Comment

  1. Potribna elektronizacja passportiv. Napriklad v Polshi nemaje takogo rozuminnia jak passort. tam u nih Kartochka “dowod osobisty” z kodom dla skanuwania. nijakih vklejuvan…. internet buv by rozvjazaniam. Ja v Polshi podatkowu deklaratsiju cherez internet podavav. Na bahato vyhidnishe.

Leave a Reply