Зустріч з депутатом Європарламенту
Після виборів я зустрівся з депутатом Європейського Парламенту, лідером Британської Національної Партії Ніком Гріффіном (ліворуч на фото) та Герхардом Хубером, заступником голови комітету з міжнародних справ Парламенту Австрії. Я розказав про свій досвід участі на виборах, як незалежний кандидат та про ті порушення, які були на цій виборчій кампанії. В моєму окрузі голосування, як і сама кампанія проходила спокійно, але я говорив не тільки про свій округ, а також про ті випадки, про які дізнався від інших кандидатів, експертів, спостерігачів. Також ми обговорили результати екзит-полу, успіх Свободи та загальноєвропейську тенденцію зростання рейтингу правих партій. Я спитав, чи є в них незалежні мажоритарщики, які перемагають на виборах. Пан Гріффін сказав, що це буває рідко, згадав лише 1 випадок за останній час, але там балотувався дуже відомий журналіст, а опонент у нього був корумпований бюрократ, що допомогло незалежному кандидату перемогти. Пан Герхард сказав, що в Австрії для того, щоб балотуватись мажоритарщику треба зібрати 26 000 підписів (нотаріально завірених!). Отож можна уявити, які там мають бути бюджети на кампанію))
Нік Гріффін розказав мені специфіку британської політичної кампанії та про фальсифікації, які відбуваються там. Такого підкупу як у нас – там немає, але є й гірші речі. Люди в комісії призначаються правлячою партією, що дає їм великі можливості для маніпуляцій. Наприклад за 10 хвилин до закінчення голосування, якщо нікого немає на дільниці, члени Лейбористської партії починають швидко голосувати на невикористаних бюлетенях. Це навіть видно потім, коли висипають бюлетені для перерахунку: всі, що згори – за Лейбористську партію, а потім йде рівномірна пропорція. Ця ж партія змінила законодавство, що по пошті можуть голосувати всі бажаючі (раніше могли голосувати лише ті, хто не міг прийти на дільницю). Не менш цікавими виявились розповіді про те, як збирають інформацію про виборців, щоб потім писати персональну агітацію кожному виборцю окремо. Я спитав, чи є в них міжнародні спостерігачі. Нік відповів, що ні, бо ж вони колиска демократії)) але він хоче запропонувати запрошувати спостерігачів. Отже, якщо вийде, то я домовився, щоб ми, українці відправились туди спостерігати за фальсифікаціями. Наступні парламентські вибори в Великобританії будуть в 2014 році.
Також ми обговорили внутрішню ситуацію в Україні та Британії, геополітичні питання та виклики сучасності. Домовилось, що коли Нік Гріффін відвідає Україну наступного разу – ми проведемо з ним зустріч в рамках нашого політологічного клубу.
One Comment